Lunatera: Lies of the Moon

Luna - Logo
Luna - Świat

Yomah, Ikarus, Denrah, Toravie, Avarel – pięć kontynentów świata Ayus: świata, który przepełniony jest Suną, mistyczną energią nieznanego pochodzenia, która towarzyszyła ludziom od niepamiętnych czasów, pozwalając im na kontrolę wszystkich ośmiu żywiołów. Avarel, zrujnowany przez katastrofę, po której oceleli nieliczni, tworząc wspólnoty na niegdyś wspaniałych ziemiach, teraz przeistoczonych w pustkowia. Podczas, gdy mieszkańcy Yomah i Ikarusa utrzymywali neutralność między innymi, Denrahczycy i Toravianie toczyli wojnę. Ludzie z Denrah jako jedyni wierzą w Lunę. To właśnie wiara jest przyczyną ciągłych konfliktów między tymi dwoma kontynentami.
W legendach można również odnaleźć wzmianki o szóstym i siódmym kontynencie: Vanhastro, Ziemia Grzeszników i Sarvia – Sanktuarium, w którym spoczywa Luna, opiekując się duszami poległych.
Denrah ma wielu proroków, mniej lub bardziej fałszywych, głoszących słowa Luny. Jedno z proroctw mówi, że świat zakończy się w 999 roku, dziewiątego miesiąca, dziewiątego dnia.
Luna - Fabuła

Rok 998, miesiąc 4, dzień 6.
Shin i Airi wykonują zlecenia dla Miroku. Ich obowiązkiem jest głównie patrolowanie okolic, odkąd potwory w Savionie zaczęły wykazywać większą aktywność. Las, który wcześniej był spokojny, teraz roi się od wszelkiego rodzaju wynaturzeń. Wracając późno do wioski, zostają zaatakowani przez potwory. Nigdy nie zauważono, żeby zbliżaly się one tak blisko. Miroku ma podejrzenia na ten temat. Postanawia zebrać informacje i przekazać je Shinowi i Airi następnego dnia.
Luna - Cechy

  • Rozbudowana fabuła (oczywiście Prolog to tylko wstęp do niej)
  • W pełni animowana walka
  • Rozwój postaci za pomocą punktów CP
  • Mnóstwo sekretów
  • Dynamiczne oświetlenie
  • Skity (krótkie rozmówki między postaciami w party)

Luna - Mega
Luna - Mega
Luna - MF

  • Aby uruchomić grę wymagane jest RTP, które pobrać możecie stąd: RTP dla RMVXA
  • Za pomocą klawisza F5 przełączamy między pełnym ekranem a trybem okienkowym, zaś za pomocą klawisza F6 możemy zmieniać rozdzielczość.